Jak naprawić starą, spękaną, łuszczącą się skórę

Niektóre stare, gładkie skóry pigmentowane mogą z czasem stać się łamliwe. Takich uszkodzeń nie można naprawić używając jedynie farby tonującej COLOURLOCK i płynnej skóry COLOURLOCK. Farba Tonująca idealnie nadaje się do naprawy rys, startego koloru i delikatnie wypłowiałych powierzchni. Płynna skóra natomiast jest najlepsza do wypełniania głębszych pęknięć i rozdarć. Nie jest jednak odpowiednia do napraw całych powierzchni.

Zobacz nasz wpis poświęcony naprawom skóry z wykorzystaniem płynnej skóryczytaj teraz.

Aby ocenić, czy uszkodzony jest tylko kolor, czy skóra, należy przesunąć ręką po uszkodzonej powierzchni. Jeśli opór występuje w jednym kierunku, to skóra także jest uszkodzona. Struktura włókna skóry zwierzęcej jest ułożona na ukos, co prowadzi do zaistnienia tego zjawiska. Właściwym produktem do naprawy takich powierzchni jest farba neutralna COLOURLOCK.

Proces naprawy uszkodzonej skóry

→Na wstępie należy dokładnie odtłuścić obszar naprawy benzyną do skór COLOURLOCK.

🚫Nie wskazane jest używanie na takiej powierzchni środków czyszczących Soft i Strong! Uszkodzona powierzchnia wchłonęłaby płyn i skóra stałaby się sztywniejsza. Standardowe produkty do czyszczenia tapicerki skórzanej Soft i Strong zalecane są jedynie do nieuszkodzonych powierzchni.

→Po odtłuszczeniu powierzchni należy nałożyć farbę neutralną za pomocą gąbki w kierunku struktury włókna i zostawić do wyschnięcia, bez podsuszania suszarką. Jeśli zajdzie konieczność, powtórzyć zabieg, a szorstkie powierzchnie wyrównać padem szlifującym. Farba neutralna jest mocnym spoiwem, które stabilizuje powierzchnię skóry, ale nie usztywnia jej. Bardziej szorstkie obszary mogą być potraktowane szczotką do skór. Głębsze pęknięcia i rozdarcia mogą być wypełnione płynną skórą. Na koniec należy wyszlifować nierówności padem szlifującym.

→Po zakończeniu naprawy nałożyć kilka warstw farby tonującej, by odświeżyć kolor naprawianej powierzchni. Po nałożeniu każdej warstwy należy podsuszyć farbę suszarką.

→Aby zabezpieczyć skórę należy użyć mleczka nawilżającego do skór Leder Protector. Leder Protector zawiera antyoksydanty, które redukują proces rozpadu skóry, a filtry UV chronią skórę przed płowieniem. W dodatku, skóra odzyskuje gładszą powierzchnię i jest nawilżona. 

Ważne! Zastosowanie farby neutralnej to najlepsze, co można zrobić dla skóry będącej w takiej kondycji. Skóra nie będzie tak ładna jak nowa, ale pozostanie stabilna przez dłuższy czas.

Chcesz dowiedzieć się jak dbać o skórę, aby była odpowiednio nawilżona i nie pękała? Zobacz nasz artykuł.

skora

Najczęściej zadawane pytanie

Czy naprawa przy użyciu Farby Neutralnej ma jakikolwiek sens?

Niezwykle łamliwa skóra jest słaba i zwykle powinna być wymieniona. Niemniej jednak, wydawanie pieniędzy na wymianę skóry może być nieopłacalne – ten sam typ (lico i skóra mogą być niedostępne u tapicera) albo w innym wypadku przedmioty po naprawie nie mogą być intensywnie używane. Naprawa przy użyciu farby neutralnej nie sprawi, że skóra będzie wyglądała jak nowa, ale jej zastosowanie sprawi, że skóra posłuży jeszcze przez dłuższy czas. Użycie farby neutralnej pozostaje rozwiązaniem „ostatecznym”.

Jeśli nie są Państwo pewni, jakich zabiegów wymaga Państwa skóra lub które produkty do naprawy wybrać, prosimy o wiadomość za pośrednictwem Facebooka lub adresu email info@colourlock.pl

4.6/5 - (9 votes)