Skontaktuj się z nami

Farby do skór

W asortymencie mamy farby tonujące w każdym możliwym odcieniu. Pomalujesz nimi skóry w swoim samochodzie zgodnie z oryginalnym próbnikiem kolorów producenta. Oferujemy również możliwość pomocy w określeniu barwy na podstawie przesłanego elementu tapicerki. Na życzenie Klienta dobieramy też kolorystykę farby na podstawie VIN pojazdu, który w razie potrzeby pomożemy zdekodować.

Malowanie tapicerek skórzanych farbami Colourlock

Dzięki użyciu farb tonujących, preparatów pomocniczych i akcesoriów marki Colourlock malowanie tapicerek skórzanych przynosi bardzo dobre efekty zarówno podczas naprawy całych elementów, jak i farbowania małych fragmentów. W ofercie mamy środki pozwalające przywrócić kolor naturalnym skórom gładkim licowym, jak i szorstkim (nubuk, zamsz i welur), a także ekoskórom i materiałom z tworzyw sztucznych.

Specjalna formuła środków do malowania tapicerek skórzanych gwarantuje bardzo dobre rezultaty nawet osobom, które nie mają dużego doświadczenia w kompleksowym detailingu. Przywracają atrakcyjny wygląd obiciom foteli samochodowych i kompletów meblowych oraz odzieży i galanterii.

Profesjonalne farby do malowania skór

Dla zawodowców dedykujemy profesjonalne farby do skór, które sprawdzają się przy zaawansowanych pracach renowacyjnych w warsztatach i zakładach autodetailingu. Nie są przeznaczone dla amatorów, gdyż wymagają znajomości odpowiednich procedur i zastosowania specjalistycznych środków pomocniczych do utrwalania. Mamy w ofercie kilkadziesiąt kolorów bazowych farb profesjonalnych, z których mieszanki można stworzyć dowolną barwę do malowania skóry. W połączeniu z innymi kosmetykami pozwalają na uzyskanie wyśmienitych i trwałych efektów procesu renowacji.

Farby Colourlock

Farby do skóry samochodowej i nie tylko

Oferowane przez nas preparaty nadają się zarówno do odświeżenia tapicerki samochodowej, jak i innych elementów. Nasze produkty sprawdzą się również jako farby do butów skórzanych czy też farby do mebli skórzanych. To wyjątkowo prosty oraz skuteczny sposób na renowację foteli samochodowych, kanap, butów, torebek oraz wielu innych przedmiotów. Co więcej, koszty renowacji są znacznie niższe niż ich wymiana.

Jak stosować farby do skór?

Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie i można sobie z nim poradzić samodzielnie. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Od tego zależy trwałość efektu.

1. Najpierw należy dokładnie wyczyścić powierzchnię. Ważne, by usunąć kurz oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia. W przypadku drobnych zabrudzeń wystarczy wilgotna gąbka lub ściereczka. Do usunięcia większych, kłopotliwych zanieczyszczeń sprawdzą się specjalne preparaty.

2. Następnie należy wygładzić powierzchnię i usunąć z niej wszelkie rysy, zagłębienia i inne niedoskonałości. Pomoże w tym chociażby takie rozwiązanie jak pad szlifujący. Jego dodatkową zaletą jest możliwość zmatowienia powierzchni, co z kolei zwiększy jej przyczepność i zapewni lepszy, trwalszy efekt malowania.

3. Ostatni etap stanowi odtłuszczenie powierzchni na przykład za pomocą specjalnej benzyny, a także przygotowanie powierzchni do przyjęcia nowej warstwy farby do skóry naturalnej poprzez zastosowanie rozpuszczalnika GLD. Dzięki niemu powierzchnia staje się nieco lepka, a tym samym gotowa do malowania.

Po odpowiednim przygotowaniu powierzchni czas na malowanie. W tym celu najlepiej zastosować gąbkę i za jej pomocą aplikować preparat, zaczynając od miejsc najbardziej uszkodzonych i szczególnie wymagających renowacji. W zależności od indywidualnych oczekiwań może być konieczne naniesienie różnej liczby warstw preparatu.

Jak zabezpieczyć malowaną powierzchnię?

By renowacja była nie tylko spektakularna, ale też trwała, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni. W tym celu warto sięgnąć po specjalne utrwalacze. Zapewnią one maksymalną ochronę przed wycieraniem i pozwolą na długo cieszyć się uzyskanym efektem.

Farby do skóry licowej i nie tylko

Oferowane przez nas preparaty do malowania i renowacji sprawdzą się w przypadku różnego rodzaju skór naturalnych, w tym licowej (gładkiej), a także szorstkiej. Środki doskonale nadają się również do renowacji mebli, butów czy też tapicerki z tworzyw sztucznych oraz ekologicznych.