Renowacja uszkodzeń z użyciem płynnej skóry

Niewielkie uszkodzenia mogą być z łatwością naprawione za pomocą płynnej skóry COLOURLOCK. Jest to półprzezroczysty materiał służący do wypełniania, który można użyć do napraw małych dziur, rozdarć, głębszych zadrapań i pęknięć. Płynna skóra posiada właściwości wypełniające i przyczepne, oraz pozostaje miękka i elastyczna po wyschnięciu.

Jak wykonać naprawę za pomocą płynnej skóry?

→Przed użyciem płynnej skóry należy upewnić się, że naprawiana powierzchnia została odpowiednio przygotowana. Skórę należy wyczyścić środkiem czyszczącym Strong lub środkiem czyszczącym Soft, następnie odtłuścić powierzchnię benzyną do skóry, która usuwa pozostałości po produktach pielęgnacyjnych zawierających tłuszcze, woski, silikony itd. a następnie przetrzeć ją rozpuszczalnikiem GLD i odczekać aż odparuje.

→Szorstkie i poszarpane powierzchnie powinny być wygładzone padem szlifującym przed rozpoczęciem jakichkolwiek napraw z użyciem płynnej skóry.

→Płynna skóra jest polecana jedynie do uszkodzeń wymagających wypełnienia. Zadrapania i ogólne zużycie, a także przetarcia na powierzchni koloru nie wymagają użycia płynnej skóry W takich przypadkach zalecamy wygładzenie powierzchni za pomocą padu i odświeżenie koloru farbą tonującą.

→Powierzchnia płynnej skóry jest gładka i świecąca po wyschnięciu. Aby ukryć naprawę, konieczna jest koloryzacja farbą tonującą w odpowiednim kolorze. Zabieg ten przykrywa połysk płynnej skóry. Farbę należy wklepać kilkukrotnie za pomocą gąbki w miejsce naprawy lub nanieść na powierzchnię za pomocą pistoletu i wysuszyć suszarką/opalarką pomiędzy warstwami do momentu osiągnięcia pożądanego efektu pokrycia.

Zobacz nasz instruktaż jak naprawić uszkodzenie za pomocą płynnej skóry.

Procedura użycia płynnej skóry

Płynną skórę należy nakładać równo przy pomocy szpachelki. Następnie zostawić naprawę do wyschnięcia – w zależności od grubości na około 1-2 godziny. Procedurę należy powtarzać do momentu, kiedy naprawiana powierzchnia zostanie tak wypełniona i wygładzona jak to tylko możliwe. W przypadku większych uszkodzeń nie zawsze możliwe jest równomierne wygładzenie powierzchni tylko przy użyciu szpachelki. Taka powierzchnia musi zostać poddana obróbce. Płynna skóra nie może być szlifowana na sucho – mogłoby to uszkodzić naprawę. W tym wypadku zalecamy użycie niewielkiej ilości rozpuszczalnik GLD który, delikatnie rozpuszcza powierzchnię płynnej skóry i umożliwia gładkie wykończenie.

Specjaliści mogą odtwarzać strukturę skóry z wykorzystaniem gotowych wycisków. Zwykle stare skóry są gładkie i tego nie potrzebują.

Jak uzupełnić dziurę w skórze za pomocą łatki?

<Miejsce, w którym wystąpiła dziura, powinno zostać wzmocnione przed naprawą poprzez naklejenie cienkiego kawałka materiału pod dziurą przy użyciu kleju do skóry COLOURLOCK. Wyciąć niewielki kawałek oryginalnej skóry z niewidocznego miejsca i dopasować jego kształt do dziury. Nałożyć klej do skóry na kawałek materiału oraz na brzegi dziury. Następnie wypełnić widoczne luki za pomocą płynnej skóry.

latka

Procedura napraw rozdarć:

Brzegi niewielkich rozdarć, które nie są napięte powinny zostać sklejone za pomocą kleju do skór. Następnie należy uszczelnić rozdarcie płynną skórą  zgodnie z powyższą instrukcją. Rozdarcia w mocno napiętych miejscach powinny zostać wzmocnione za pomocą cienkiego materiału, który umieszczamy od wewnętrznej strony.

klej

Niektóre uszkodzenia nie mogę zostać poddane renowacji. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi.

telefon: 71/738 22 26 mail: info@colourlock.pl lub poprzez Facebooka.

 

3.6/5 - (5 votes)