Kierownica skórzana klei się do rąk? Mamy na to rozwiązanie…

Budowa skóry gładkiej powierzchniowo zamkniętej sprawia, że jest ona odporna na przypadkowe zalania i zabrudzenia. Wilgoć nie wnika łatwo w głąb jej struktury, dzięki specjalnemu wykończeniu w formie warstwy lakieru. Warto ją regularnie pielęgnować. Systematyczne zabiegi pielęgnacyjne pozwolą uniknąć sytuacji, w której kierownica skórzana dosłownie klei się do rąk. Jest to częste zjawisko, będące efektem długotrwałych zaniedbań. Stosowanie środków Colourlock pozwoli jednak przywrócić jej dawny blask.

 

renowacja skóry volvo XC60 6

 

Segment sterujący układu kierowniczego jest, obok gałki skrzyni biegów, najbardziej narażonym na ścieranie i promieniowanie UV elementem w samochodzie. Jednocześnie zachowanie jego dobrego wyglądu nie wymaga specjalnych umiejętności ani szkoleń.

Jeżeli jednak występuje u nas efekt „klejenia” albo kierownica straciła swój kolor i w wielu miejscach poszycia występują przebarwienia lub ubytki farby, to należy jak najszybciej sięgnąć po zdecydowane środki. Poprawne przeprowadzenie renowacji i malowania przywróci jej doskonałą kondycję.

Kierownica się klei – czy trzeba ją ponownie obszyć?

Popularną metodą naprawy elementu kierowniczego jest jego ponowne obszycie przez profesjonalną firmę. Usługa jest kosztowna, lecz przynosi bardzo dobre efekty w postaci praktycznie nowej części. Zazwyczaj jednak tak duży wydatek nie jest konieczny.

Zastosowanie się do naszych zaleceń z użyciem specjalistycznych i łatwych w aplikacji kosmetyków Colourlock sprawi, że renowacja kierownicy ze skóry będzie szybka i bardzo efektywna. Specjalna receptura preparatów zapewni jej fabrycznie nowy wygląd.

Należy również pamiętać, że ponowne obszywanie to nie tylko zbędny wydatek w większości przypadków. Brak stosowania odpowiednich środków pielęgnacyjnych spowoduje, że zjawisko „klejenia” wystąpi ponownie i pojawią się przetarcia oraz brzydkie przebarwienia.

Warto również pamiętać, że kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skórzanych wnętrz samochodu są bardzo wydajne i posłużą również do czyszczenia i konserwacji pozostałych elementów. Dzięki nim usuniesz również zabrudzenia z foteli, kanap i innych części auta.

Jak dbać o kierownicę ze skóry w samochodzie?

Zauważyłeś na kierownicy pierwsze objawy zużycia? Zastanów się, czy konieczna jest kompleksowa naprawa obszycia kierownicy wraz z jej ponownym malowaniem. Często wystarczy zastosować nasz zestaw konserwujący do kierownic, składający się ze szmatki nasączonej środkiem czyszczącym Soft Clean oraz preparatu zabezpieczającego powierzchnię skóry Leder Versiegelung.

Zestaw do pielęgnacji kierownic skórzanych

Prosty i tani komplet kosmetyków pozwala na profesjonalną i szybką konserwację zabrudzonej powierzchni skóry. Pamiętajmy, by przed przeprowadzeniem zabiegu dokładnie oczyścić materiał ze wszelkich drobinek piasku, kurzu i pyłu aby nie spowodować innych uszkodzeń.

Dołączona do zestawu chusteczka do czyszczenia skór jest bardzo wydajna. Pozwala na usunięcie typowych zabrudzeń, plam i brzydkich zapachów z powierzchni o rozmiarze fotela samochodowego! Należy ją stosować delikatnie, bez naciskania, aż do uzyskania pożądanego efektu czystości. Środek czyszczący dobrze się pieni, przez co zabrudzenia dają się łatwo ściągnąć z powierzchni kierownicy i nie przenikają w głąb czyszczonej powierzchni.

Po dokładnym wyczyszczeniu możemy przystąpić do utrwalenia naszej pracy i uzupełnienia warstwy lakieru ochronnego. Posłuży nam do tego środek konserwujący Leder Versiegelung. Preparat posiada silną, polimerową strukturę, która chroni powierzchnię kierownicy przed wytarciem i głębokim wnikaniem zabrudzeń. 

Czy można odświeżyć kolor kierownicy bez jej wymiany?

Zdarza się, że samo użycie środków czyszczących i konserwujących nie wystarczy. Jeśli uszkodzenia powłoki są na tyle duże, że występują ubytki farby, należy zastosować preparaty, które je uzupełnią. Nie ma jednocześnie potrzeby całkowitej wymiany obszycia kierownicy. Znajdujący się w naszej ofercie zestaw tonujący do skór jest łatwy w użyciu i przynosi bardzo dobre efekty.

zestaw do amlowania skórzanej kierownicy Colourlock

 

Przed jego aplikacją należy dokładnie oczyścić powierzchnię z drobinek kurzu i pyłków oraz pozbyć się zabrudzeń i pozostałości z uprzednio wykonanych zabiegów pielęgnacyjnych z całej kierownicy środkiem do czyszczenia skór

Kolejnym krokiem jest usunięcie warstwy ochronnej z kierownicy (tzw. lakieru wykończeniowego). Służy do tego rozpuszczalnik GLD, który nakładamy na białą szmatkę i delikatnie przecieramy powierzchnię skóry do czasu, aż pojawi się na niej farba w kolorze naszej kierownicy. 

Jeśli poddajemy renowacji mocno zużytą kierownicę, konieczne może być dodatkowe jej odtłuszczenie. Dzieje się tak dlatego, że podczas normalnego użytkowania tłuszcz z naszych rąk migruje naturalnie w kierunku głębszych warstw obszycia kierownicy. Zbyt duże jego nagromadzenie powoduje, że nowa farba nie przylgnie do lica i renowacja będzie nietrwała. Do odtłuszczenia skóry można użyć benzyny do skóry Colourlock lub mocniejszy odtłuszczacz w sprayu Colourlock.

Po dokładnym przygotowaniu kierownicy możemy przystąpić do właściwej aplikacji farby tonującej. Farbę nakładamy warstwami, starając się użyć jak najmniej barwnika podczas każdej aplikacji. Po naniesieniu koloru i wyschnięciu stosujemy dodatkowo utrwalacz Leder Versiegelung.

Nasz zestaw tonujący marki Colourlock jest dostępny w ponad 1500 kolorach, dzięki czemu nie będziesz mieć problemu z wyborem produktu z palety barw producenta Twojego samochodu. W razie zainteresowania konkretnym odcieniem zapraszamy do kontaktu.

Czego unikać, by zachować dobry wygląd skórzanej kierownicy?

Powierzchnia skórzanej kierownicy jest narażona na wiele czynników, które zagrażają jej dobrej kondycji i atrakcyjnemu wyglądowi. Na co należy uważać w trakcie eksploatacji?

  • Tłuszcz – w szczególności chodzi o naturalną warstwę, jaka znajduje się na naszych palcach. Nie unikniemy jej przenoszenia się na skórę, ale przeprowadzając regularne zabiegi pielęgnacyjne, zmniejszymy jego wpływ na kondycję kierownicy i kosztowność ewentualnej naprawy poszycia.
  • Alkohol – środki dezynfekujące stosowane do odkażania rąk są stworzone głównie na bazie spirytualiów. Ich kontakt z naturalnym wykończeniem elementu kierowniczego powoduje szybsze przesychanie i odbarwienia materiału. 
  • Promieniowanie UV – słońce jest również jednym z wrogów warstwy lakieru wykończeniowego skórzanej kierownicy. Parkując w miejscach o silnej ekspozycji na promienie słoneczne, warto stosować dodatkową, odblaskową zasłonę okna.

Zanieczyszczenia czy wylana i przyschnięta kawa, a nawet sos z zakupionego na stacji benzynowej hot-doga nie są pozytywnymi czynnikami dla elementów wykonanych ze skóry. Warto zatem unikać narażania ich na kontakt z nimi, a w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, mieć pod ręką środki czyszczące Colourlock.

Jak pielęgnować kierownicę skórzaną w samochodzie?

Przeprowadzenie zabiegów renowacyjnych i naprawczych przy użyciu profesjonalnego zestawu tonującego z farbą, rozpuszczalnikiem oraz środkiem utrwalającym pozwala na osiągnięcie efektu „nowej kierownicy”. Jednakże o jej dobry wygląd trzeba regularnie dbać.

Do systematycznej pielęgnacji warto stosować preparat czyszczący Soft Clean oraz konserwujący Leder Versiegelung. Kosmetyk do czyszczenia powierzchni skórzanych pozwoli na bieżąco usuwać wszelkie zabrudzenia. Jednocześnie usunie tłuszcz i zniweluje zapachy.

Zastosowanie środka do konserwacji skutecznie utrwali efekty naszej pracy. Preparat tworzy niewidoczną, polimerową warstwę ochronną. Dzięki temu powierzchnia będzie dodatkowo chroniona przed wodą, przetarciami oraz przebarwieniami.

Regularna pielęgnacja powinna być przeprowadzana co kilka miesięcy. Częstotliwość zależy przede wszystkim od intensywności eksploatacji i jej warunków. Jeżeli powierzchnia jest narażona również na smary oraz oleje to konieczne może być czyszczenie  z konserwacją co ok. 2 tygodnie.

Zadbaj o kierownicę ze skóry z kosmetykami Colourlock!

Zaniedbania wynikające z braku wiedzy na temat kosmetyki skóry samochodowej nie muszą oznaczać kosztownej wymiany obszyć. Użycie prostych w aplikacji i bardzo wydajnych środków pozwoli przywrócić dobry wygląd nawet mocno wyeksploatowanym elementom.

Specjalistyczne komplety preparatów, takie jak zestaw konserwujący czy tonujący do kierownic samochodowych stanowią szybkie rozwiązania, dzięki którym przeprowadzisz renowację powierzchni. Jednocześnie pozwalają na skuteczne utrwalenie efektów pracy.

Jeżeli chcesz zachować dobry wygląd skórzanej kierownicy, to powinieneś zainteresować się naszymi kosmetykami marki Colourlock. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań lub problemów zapewniamy Ci fachowe wsparcie naszych doświadczonych detailerów.

kup teraz
3.8/5 - (43 votes)