Skontaktuj się z nami

Pielęgnacja skóry ekologicznej

Powierzchnie syntetyczne wymagają zastosowania nieco innych środków niż skóry naturalne. Skuteczna pielęgnacja skóry ekologicznej opiera się o preparaty, które są w stanie przeniknąć przez warstwę poliuretanu wykańczającego ich powierzchnię. Do usuwania plam i zapachów służą dedykowane środki czyszczące. Konserwacja ekoskóry jest natomiast możliwa, dzięki użyciu specjalistycznego PU Protectora od Colourlock.

Czyszczenie powierzchni z ekoskóry

Bezpieczne czyszczenie ekoskóry wymaga użycia specjalnego preparatu, który aplikowany jest przy pomocy szczotki. Można go stosować zarówno do typowych tworzyw sztucznych, jak i obszyć typu bycast. Bardzo dobrze radzi sobie z zabrudzeniami powierzchniowymi i trudnymi do usunięcia plamami. Przywraca skórom ekologicznym świeży wygląd.

Rozwiązania tego typu w szczególny sposób przyczynią się do właściwej ochrony elementów wykonanych ze skóry ekologicznej. Mowa tu nie tylko o tkaninach obiciowych stosowanych do produkcji mebli i elementów dekoracyjnych, ale także ubrań i dodatków odzieżowych. Bez większych problemów, z wykorzystaniem środków do pielęgnacji, można zarówno skutecznie pozbyć się już powstałych zabrudzeń, jak i zabezpieczyć materiał przed uszkodzeniami wynikającymi z codziennego użytkowania.

Środki do pielęgnacji skóry ekologicznej powinny zostać dopasowane do potrzeb materiału, który wymaga zastosowanie silniejszych preparatów niż ma to miejsce w przypadku tkaniny naturalnej. Jednocześnie jednak w swoim składzie nie powinny zawierać alkoholu czy nafty – substancji, które mogłyby uszkodzić strukturę materiału i doprowadzić do powstania przebarwień lub innych trudnych do usunięcia uszkodzeń.

IMG 20200701 104750

Konserwacja tapicerek i mebli ze skór ekologicznych

Po efektywnym wyczyszczeniu materiału powinniśmy zastosować specjalny środek ochronny. Konserwacja ekoskóry przy pomocy Colourlock PU Protector powinna być przeprowadzana raz na 3 do 6 miesięcy, w zależności od intensywności eksploatacji przedmiotów obszytych tworzywem sztucznym. Jest to środek dedykowany dwoinom powlekanym poliuretanem i skórom eko.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji wszelkie zabrudzenia zostają usunięte, a materiał nabiera pierwotnych właściwości – gładkości i elastyczności. Jednocześnie PU Protector wykazuje doskonałe działanie ochronne, zapobiegając powstawaniu pęknięć, kruszeniu i starzeniu się ekoskór. Oferowane przez nas zestawy zawierają wszystko, czego potrzebujesz, by utrzymać powierzchnie syntetyczne w dobrej kondycji.

Ekoskóra – jak pielęgnować?

Odpowiednio przeprowadzona pielęgnacja to czynność wymagająca nie tylko zastosowania specjalistycznych środków, ale także ogromnej precyzji. Preparaty należy nakładać na materiał w sposób delikatny np. przy użyciu gąbki lub dedykowanej szczotki. Wspomnieliśmy również o regularności, dzięki której tkanina nie tylko zachowa swoje cechy, ale zyska także dodatkowe walory estetyczne – przywrócona zostanie jej dawna barwa, blask oraz delikatność.

Ekologiczna skóra jest mniej trwała – niż naturalna, dlatego nie powinniśmy zaniedbywać jej konserwacji. W tym przydatne okażą się specjalistyczne środki Colourlock powstałe na bazie składników, które nie uszkadzają materiału, regenerują ją od wewnątrz, przywracają powłoce dawny wygląd i jednocześnie zabezpieczają ją przed ponownym uszkodzeniem.