Jak pozbyć się skrzypienia skór

Hałas w pojazdach znacznie się zmniejszył dzięki współczesnym silnikom i systemom izolującym dźwięki. Natomiast procent części ruchomych w pojazdach widocznie się zwiększył. Fotele mogą być montowane na wiele sposobów, uchwyty na kubki, przełączniki i wiele innych mogą prowadzić do przeszkadzającego trzeszczenia, skrzypienia lub grzechotania. Długoletnie doświadczenie pracy z działem dóbr luksusowych w przemyśle motoryzacyjnym zaowocowało tym, że firma COLOURLOCK rozwinęła gamę powłok przeciwko tarciom, które z powodzeniem eliminują skrzypienie. 

Podczas pracy nad rozwojem produktów przeciwko tarciom stworzono dwa uniwersalne środki, które są pierwszym wyborem w redukcji skrzypienia dla warsztatów, obsługi klienta oraz konsumentów. Oba produkty są proste w użyciu, tworzą przezroczysty, trwały, elastyczny film (osłonę) chroniący, który nie spaja cząsteczek brudu. Inną zaletą jest redukcja zużycia i rozdarcia. Dźwięki tarcia są zawsze oznaką znoszenia i przetarcia! Jak więc usunąć efekt skrzypienia w skórach? 

Przygotowanie

Najpierw należy odnaleźć źródło hałasu. Zwrócić się o pomoc, jeśli zidentyfikowanie właściwego miejsca sprawia trudności. Często konieczne jest obnażenie poszczególnych miejsc. Może wiązać się to z rozmontowaniem części. Należy wyczyścić powierzchnię przed zastosowaniem produktu najlepiej środkiem czyszczącym do skór Soft lub Strong. Środek ten usuwa zanieczyszczenia, plamy oraz świeże przebarwienia ze skóry. 

Płyn przeciw skrzypieniu skór LEISOL Colourlock

LEISOL jest płynny i może być używany na widocznych powierzchniach. Płyn przeciw skrzypieniu Leisol jest dostępny w butelce z pompką rozpylającą. Dzięki swojej konsystencji potrafi dotrzeć nawet w ciężko dostępne miejsca. Środek usuwa skrzypienie na różnych powierzchniach takich jak skóra, plastik czy guma.

Miejsca do zastosowania: poduszki, podatne na rdzewienie prowadnice, przesuwane prowadnice dachowe, otwory pomiędzy chromowymi i malowanymi częściami z tworzyw sztucznych, szwy z flokowaniem i bez flokowania, niedostępne miejsca.

Materiały styku: Skóra, sztuczna skóra, guma, tworzywo sztuczne, materiały.

Krem przeciw tarciom PEOX Colourlock

Peox to pasta na bazie wody, która pozostaje przeźroczysta po wyschnięciu. Pasta tworzy trwałą warstwę ochronną i zapobiega skrzypieniu oraz tarciom. Pasta przeciw skrzypieniu idealnie nadaje się do skór naturalnych i ekologicznych. PEOX ma jednolitą konsystencje i idealnie nadaje się do ciężko dostępnych miejsc. W celu jednolitej aplikacji pastę należy najpierw wetrzeć w ściereczkę, a dopiero później nanieść na powierzchnię.

Miejsca do stosowania: nierdzewne prowadnice, dźwignie, zawiasy, przełączniki, nicie.

Materiały styku: tworzywa sztuczne, sztuczna skóra, skóra, materiały – w tym materiały z mikrofibry.

UWAGA! Pasta przeciw tarciom PEOX może spowodować rdzewienie na korozyjnych powierzchniach. Nie należy jej stosować na szkło akrylowe lub na części odpowiedzialne za bezpieczeństwo na przykład systemy hamulcowe.

Brak ocen