Pielęgnacja i czyszczenie skórzanych toreb i walizek

Zalecenia dla nowych toreb i walizek skórzanych

→Skóra pigmentowana: w zależności od użycia, zalecamy pielęgnację co 6 do 12 miesięcy woskiem do skór Elephant Leder Preserver. Idealnie nadaje się do pigmentowanych skór gładkich i przedłuża ich trwałość. Chroni przed płowieniem, wysuszaniem, plamieniem i znoszeniem. Brudne skóry należy wyczyścić za pomocą środka czyszczącego Soft.

→Skóra anilinowa: skóra anilinowa jest delikatna i bardzo podatna na zaplamienia. Z tego powodu należy zabezpieczyć środkiem Aniline Cream skórę matową Krem ten gwarantują wysoką odporność na wodę i olej. Szorstkie, porowate, bardzo delikatne skóry powinno się zabezpieczać za pomocą impregnatem do tkanin i alcantary.

→Zamsz i nubuk: torby zrobione z nubuku lub zamszu powinny być używane z ostrożnością, aby uniknąć zabrudzenia. Takie torby należy zabezpieczać impregnatem do nubuku, aby uniknąć plam. Mocno zabrudzone torby mogą być czyszczone ręcznie lub w pralce przy użyciu płynu do prania skór i kożuchów – oleju pielęgnująco-konserwującego. Prosimy postępować zgodnie ze szczegółową instrukcją czyszczenia.

→Skóra Pull Up: brudne skóry nubukowe mogą być czyszczone za pomocą środka czyszczącego Soft. bardzo ciemne miejsca można dodatkowo ostrożnie przeszlifować padem szlifującym.

W zależności od wykończenia i wyglądu torby zrobionej ze skóry Pull Up, można użyć następujących produktów do poprawienia ich kondycji oraz ich konserwacji. Aniline Cream (delikatnie ciemnieje i utrzymuje matowe wykończenie)oraz wosk do skór Elephant Leder Preserver (mniej ciemnieje i utrzymuje matowy efekt). Wszystkie produkty, w tym środek do czyszczenia, powinny być używane w niewielkich ilościach (najpierw wetrzeć trochę produktu w miękką ściereczkę, nie stosować bezpośrednio na skórę) i przed rozpoczęciem należy zrobić test w niewidocznym miejscu. Zawsze nakładać kolistymi ruchami, równomiernie od szwu do szwu.

53533188 1280339845450397 8684705227229626368 o

Zalecenia dla starszych skórzanych toreb i walizek

⇒ Przed każdym zabiegiem pielęgnacyjnym należy wyczyścić skórę środkiem do czyszczenia skór Soft Cleaner. Uważać, żeby skóra nie zrobiła się zbyt mokra przez nadmierną aplikację produktu.

Starą i suchą skórę zamkniętą należy w pierwszej kolejności potraktować środkiem nawilżającym do skór Leder Protector. Zawarte w produkcie antyoksydanty powstrzymują rozpad skóry, a delikatne oleje utrzymują skórę miękką i chronią ją przed wyschnięciem. Skóra powinna być dodatkowo uszczelniona woskiem do skór Elephant Leder Preserver. Dla skór, które nie są zbyt suche, zabieg woskiem do skór Elephant Leder Preserver jest wystarczający.

W przypadku uszkodzeń koloru zalecamy użycie farby tonującej. Oryginalny kolor skóry zostaje odświeżony. Zabieg przy użyciu farby tonującej również ponownie uszczelnia powierzchnię. Niezbyt głębokie pęknięcia i rozdarcia mogą zostać naprawione i wypełnione za pomocą płynnej skóry. W przypadku większych uszkodzeń prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta. 

Jako firma doświadczona w naprawie luksusowej galanterii skórzanej polecamy nasze usługi – Pracownia Kordyjak. 

  • renowacja butów skórzanych
  • renowacja szpilek skórzanych
  • naprawa luksusowych toreb skórzanych
  • renowacja pasków skórzanych
  • naprawa odzieży skórzanej
  • naprawa kombinezonów motocyklowych skórzanych

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 71/ 738 22 26 lub na naszą stronę internetową. 

Tasche 03  Tasche 04

 

 

5/5 - (1 vote)