Metaliczne i perłowe efekty na skórze

Metaliczne i perłowe efekty na skórze występują rzadko. Często można zobaczyć je na ubraniach, torebkach czy modnych butach skórzanych. Efekty te nie są jednak znane branży meblowej. W przemyśle motoryzacyjnym jedynym producentem, sięgającym najczęściej po tego typu skórę, jest Porsche. Amerykańskie pojazdy zabytkowe też często posiadają ten efekt. Volvo i BMW również przetwarzają skórę metaliczną, ale jedynie w niewielkich ilościach.

Jak osiągnąć metaliczny efekt na skórze?

Efekt metaliczny na skórze można osiągnąć poprzez nałożenie przezroczystej, błyszczącej i bezbarwnej powłoki wraz z pożądanym efektem metalicznym na kolor bazowy. Na skóry BMW stosuje się matową, przezroczystą powłokę. Perłowe i srebrne efekty są powszechnie stosowane w tapicerstwie samochodowym. Złote, brązowe i inne efekty wykorzystuje się na ubraniach, butach i torebkach.

efektmetaliczny

 

Pielęgnacja skóry metalicznej

Na skórze z efektami metalicznymi ślady zużycia powstają tak samo, jak na każdych innych skórach. Ze względu na metaliczny efekt, szczególne cechy pojawiają się podczas odnowy koloru oraz przy pielęgnacji.

Skórę powinno się czyścić w zależności od stopnia zanieczyszczenia za pomocą środka czyszczącego Strong lub środka czyszczącego Soft. Zapobiega to utwardzaniu brudu na skórze powstałego w trakcie nakładania produktów pielęgnacyjnych bez uprzedniego czyszczenia. Jeśli brud znajduje się w głębi lica, należy również użyć szczotki do skór Colourlock.

Aby zabezpieczyć połysk, zalecamy użyć wosku do skór Elephant Leder Preserver.Po nałożeniu niewielkiej ilości skóra pozostaje gładka i miękka, a także jest skutecznie zabezpieczona.

 

Renowacja skóry z efektem perłowym / metalicznym

Typowe ślady zużycia skór samochodowych można w prosty sposób wyczyścić, naprawić oraz konserwować za pomocą naszych produktów do skór Colourlock. W szczególności obszar wejściowy od strony siedzenia kierowcy jest podatny na zużycie i oryginalny kolor z czasem wyciera się. Jeśli samo czyszczenie nie jest wystarczające, należy wykonać renowację skóry w następujących krokach.

→Po uprzednim wyczyszczeniu naprawianej powierzchni skórę należy całkowicie odtłuścić benzyną do skóry, aby zapewnić wystarczającą przyczepność produktów do naprawy. Produkty do czyszczenia skóry skutecznie usuwają brud, natomiast nie usuwają nałożonych wcześniej olejów, wosków czy silikonów zawartych w wielu produktach pielęgnacyjnych. Substancje te wpływają na trwałość i przyczepność farby tonującej czy też płynnej skóry COLOURLOCK.

→Następnie należy wygładzić szorstką powierzchnię padem szlifującym do skóry. Suche pęknięcia i niewielkie rozdarcia mogą zostać wypełnione oraz ustabilizowane za pomocą płynnej skóry COLOURLOCK.

→Na przetartych powierzchniach oryginalny kolor skóry jest odświeżany farbą tonującą. W silnie przetarte powierzchnie wklepuje się farbę kilkukrotnie i wysusza każdą warstwę suszarką do włosów lub opalarką. Zabieg ten zapewnia skuteczne pokrycie.

→Ze względu na efekt metaliczny, muszą zostać nałożone dwa rodzaje produktu kryjącego; kolor bazowy oraz przezroczysta warstwa z efektem metalicznym. Odcień bazowy może być nałożony jak zwykle, za pomocą gąbki. Nakładanie efektu metalicznego przy użyciu gąbki zwykle wiąże się z powstawaniem smug. Znacznie lepszy rezultat końcowy otrzymamy po nałożeniu efektu metalicznego pistoletem natryskowym lub aerografem.

Niestety, prawie niemożliwym jest osiągnięcie dokładnie takiego samego efektu metalicznego jak oryginał. Rezultat końcowy może być tylko znaczącą poprawą. Jedyną alternatywą pozostaje profesjonalna odnowa. Ważne jest, aby pamiętać, że nawet praca profesjonalisty nie będzie w 100% taka sama jak oryginał.

W przypadku efektu metalicznego, zawsze będą Państwo potrzebowali dwóch opakowań farby tonującej 150 ml (odcień bazowy i efekt metaliczny). Niezależnie od posiadanego modelu auta i koloru tapicerki jesteśmy w stanie dobrać dla Państwa odpowiedni kolor. Wystarczy dostarczyć nam próbkę skóry, może to być również element(zasłonecznik, zagłówek), a my namieszamy dla Państwa kolor indywidualnie. Posiadamy również gotowe próbniki kolorów marek Audi, BMW, Mercedes Benz, Porsche, Volvo lub Volkswagen więc jeśli znają Państwo nazwę koloru prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.

 

porsche

            Porsche „pearl white” 

volvo

Volvo „blue metallic”  

5/5 - (2 votes)