We’re 4 Detailing i Colourlock na MotoClassic Wrocław

Za oknem ciągle pada, aż miło siąść wygodnie w fotelu i odpalić film z tegorocznego MotoClassic Wrocław.

Nosiliśmy się z zamiarem wystawienia stoiska na tegorocznym MotoClassic. W końcu Oldtimery i ich profesjonalna renowacja to duma marki Colourlock. Znamy się na zabytkowych skórach i stworzyliśmy nawet specjalną linie produktów dla oldtimerów. Renowacje naszych kolegów z Niemiec niejednokrotnie zdobywały kluczowe lokaty w konkursach.

Lato było jednak w pełni i dopadło nas chyba trochę wakacyjne lenistwo. Na szczęście z pozytywnym impulsem przyszła do nas ekipa z We’re 4 Detailing.

Obiecali, że dadzą coś poczyścić i pomalować, wiec nie mogliśmy siedzieć w domu.

Zamek Topacz – piękne miejsce z odpowiednim klimatem, zapleczem do zorganizowania zlotu zabytkowych aut. 38 hektarów powierzchni malowniczego parku, otoczonego przepięknym stawem, dostępne w zaledwie 15 minut od centrum Wrocławia.  Czego chcieć więcej?

Na zlocie mieliśmy się zająć Jaguarem Daimlerem r XJ 40 z 1987.

Po oględzinach dokumentacji fotograficznej stwierdziliśmy, że renowacja nie jest jeszcze konieczna i zajmiemy się wyczyszczeniem tego ogromnego wnętrza.

Na miejscu zastaliśmy wesołą ekipę z We’re 4 Detailing działającą w najlepsze. Po krótkim przywitaniu nie zostało nam nic innego, jak porwać szczotki w dłoń, naładować sprzęt Strongiem i czyścić.

Praktycznie całe wnętrze było pokryte skórą, która chyba nie pamiętała ostatniego czyszczenia. Lakier nitrocelulozowy puszczał też barwnik, więc walka ze środkiem była prawdziwym wyzwaniem. Sytuacji nie polepszało piękne słońce, które zamieniło kabinę auta w mały piekarnik.

Nie zniechęciło nas to jednak i wnętrze udało się doprowadzić do zadowalającego stanu.

Mocno wysuszoną tapicerkę odżywiliśmy Leder Protectorem. Nie ukrywamy, że jednak przydało by się dobarwienie tapicerki w niektórych miejscach oraz dobre natłuszczenie skóry. Najlepiej od spodniej strony.

Generalnie to był bardzo przyjemny weekend. Miła atmosfera, piękne okoliczności przyrody i otaczająca nas historia motoryzacji.

Dziękujemy ekipie z We’re 4 Detailing za zaproszenie do wspólnej pracy. Bardzo nam się ta kooperacja spodobała i mamy nadzieje, że wkrótce już uda się zrealizować kolejny wspólny projekt.

Gratulujemy też organizatorom. Była to jedna z lepiej zorganizowanych imprez masowych, na jakiej mieliśmy przyjemność gościć.

Miejmy nadzieję, że do zobaczenia w przyszłym roku…

5/5 - (2 votes)