Soft Clean i Strong Cleaner środki czyszczące do skóry

Soft Clean i Strong Cleaner są to dwa środki czyszczące, które proponujemy do skórzanych tapicerek.

Przy ich wyborze pojawia się odwieczne pytanie. Soft czy strong? Postanowiliśmy Wam dziś przybliżyć oba produkty.

Zacznijmy może od tego, czym charakteryzują się nasze środki. Przede wszystkim są bezpieczne dla Państwa tapicerki.W przeciwieństwie do wielu środków dostępnych w handlu mają dobrze zbalansowane Ph i nie zawierają alkoholi oraz rozpuszczalników. Proszę zwrócić na to uwagę przy zakupie. Skóra charakteryzuje się ph na poziomie 4 – 4,5. Często spotykamy środki o ph większym niż 10, które są opisane jako produkty przeznaczone do skóry.

Ph APC 1:20

Soft Clean

To delikatny środek czyszczący przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry. Jest to najlepiej sprzedający się nasz produkt. Przetestowany przez największe światowe marki i setki tysięcy klientów na całym świecie. Środek jest bezpieczny i świetnie nadaje się dla klienta indywidualnego. Charakteryzuje się niskim Ph na poziomie 5,5. Mimo tak neutralnego dla skóry Ph posiada świetne właściwości czyszczące. Dzięki butelkom z aplikatorem piany unikamy tez przemoczenia skóry.
Piana ze środka czyszczącego

Ph Soft Clean

Strong Cleaner

To środek mocny przeznaczony do brudnych tapicerek i kłopotliwych zabrudzeń. Nie polecamy do codziennej pielęgnacji. Dobrze się sprawdza w zastosowaniach serwisowych i sytuacjach, kiedy skóra posiada mocne zabrudzenia eksploatacyjne bądź zaplamienia. Niezastąpiony w porządnych myjniach i zakładach autodetailingowych. Aby zbilansować jego siłę dodaliśmy do składu środki natłuszczające. Pozwala to nie wysuszać tapicerki podczas zabiegu czyszczenia. Ph na poziomie 9 – 9,5 i świetne właściwości czyszczące stawiają go na pozycji lidera w segmencie chemii profesjonalnej.

Ph Strong Cleaner

Należy zwrócić uwagę, że polecane często jako neutralna, domowa metoda czyszczenia skóry mydło Biały Jeleń ma ph na poziomie 9,5 – 11.

Po użyciu Strong Cleanera warto pomyśleć o obniżeniu ph stosując leder fixativ. Pozwoli to przywrócić skórze jej naturalne lekko kwaśne środowisko.

Stając przed wyborem środka czyszczącego należy rozważyć kilka kwestii.

Typ zabrudzeń:

Jeśli tapicerka jest dobrze utrzymana, nie posiada uciążliwych zabrudzeń eksploatacyjnych, przebarwień, zaplamień warto wybrać łagodniejszego Soft cleanera. To samo dotyczy sytuacji, kiedy regularnie czyścimy i konserwujemy naszą tapicerkę. Nie ma wtedy potrzeby stosowania mocniejszego środka. Dzięki niskiemu ph Soft clean nadaje się też do częstych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jeśli przyjdzie nam się zmierzyć z przebarwieniami, zaplamieniami warto wybrać Strong Cleanera. Podobna sytuacja jest w wypadku kiedy tapicerka jest mocno zabrudzona, bądź nie czyszczona od dłuższego czasu. W tym wypadku również polecamy użycie Strong Cleana.

W obu wypadach polecamy do czyszczenia użyć szczoteczki do skóry. Pozwoli to dokładnie doczyścić powierzchnie materiału w fałdach i zagłębieniach lica.

Soft clean mimo tego, że jest słabszym środkiem dobrze radzi sobie z zabrudzeniami. Test porównawczy na zabrudzonej skórze poniżej.

testy środków czyszczących do skóry
testy środków czyszczących do skóry

Kolor:

Najbardziej zaniedbane i trudne do doczyszczenia są jasne tapicerki. W wypadku posiadania obicia w ciemnym kolorze różnica w czyszczeniu często jest niezauważalna.

Stan lakieru wykończeniowego:

Jeśli Państwa lakier wykończeniowy jest uszkodzony (klejąca powierzchnia, widoczne uiszkodzenia), a na skórze widoczne są wytarcia zalecamy użycie Soft cleanu. Farba pozbawiona zabezpieczenia jest bardzo podatna na chemię i tarcie.

Ważną rzeczą po czyszczeniu jest należyte jej zabezpieczenie. Dlatego warto pomyśleć o zakupie całego zestawu do skórzanej tapicerki samochodowej.

4.5/5 - (22 votes)