Skóry semianilinowe

Semianilina jest skórą znajdującą się gdzieś pomiędzy anilinąm, a skórami silnie pigmentowanymi. Tak jak anilina, jest farbowana na wskroś, a ponadto posiada bardzo cienką warstwę ochronną zawierającą niewielką ilość barwnika, dzięki której woda wsiąka w nią dużo wolniej niż w anilinę. Tym samym, skóry semianilinowe są bardziej wytrzymałe, przy czym nadal zachowują atrakcyjny wygląd naturalnego lica. Najczęściej pigment występuje do połowy grubości skóry, co gwarantuje trwałość jej koloru oraz odporność na plamy i inne czynniki zewnętrzne. Co prawda, porównując ze skórami z grubszą warstwą barwnika, semianilina pozostaje bardziej wrażliwa, ale też milsza, delikatniejsza i cieplejsza w dotyku. Dobrze jest pamiętać, aby nie wystawiać jej na działanie słoneczne, gdyż pod wpływem słońca skóra ta ciemnieje.

Czytaj więcej:  Czyszczenie skór anilinowych

Cechy charakterystyczne

Co jeszcze odróżnia skóry semianilinowe od anilinowych, to mniejsza widoczność niedoskonałości skóry, choć jej pory nadal są dość wyraźne. W wyniku nałożenia nawet tak cienkiej warstwy ochronnej również fałdy zostają częściowo zakryte i stają się mniej wydatne.

Warto wiedzieć, że skóra nie zawsze jest semianilinowa w tym samym stopniu. Może być bardziej lub mniej podobna do skór typu madras lub aniliny.

5/5 - (6 votes)