Renowacja wozu strażackiego

Urodziny We’re4Detailing

Urodziny można świętować na wiele sposobów. Chłopaki z We’re 4 Detailing kolejny raz nas zadziwili. Czego jak czego, ale wozu strażackiego się nie spodziewaliśmy. Arek nie chciał zdradzać szczegółów. Wiedzieliśmy tylko, że samochód oldtimer. Wiedzieliśmy, że w środku eko skóra pamiętająca ubiegłe stulecie.

Wsparliśmy wiedzą techniczną, sprzedaliśmy mały patent serwisowy i nie pozostało nic, jak czekać.

Magirus Deutz Mercur 150D11 powalił nas swoją monumentalnością i czerwienią. Samochód w formie czystej i do tego pracujący na co dzień na jakże odpowiedzialnym stanowisku.

W pierwszej chwili nie dotarło do nas czego chłopaki się podjęli. Dopiero na filmie zobaczyliśmy jaki ogrom pracy ich czekał.

Nasze środki zostały użyte w kabinie pasażerskiej. Kabina w kilku dziesięcioletnim aucie użytkowym nie należy do najłatwiejszych tematów. Fotele wykonane z materiału syntetycznego w czasach gdy o eko – skórze jeszcze nikt nie słyszał też potrzebowały specjalnego traktowania.

Za bazę środka czyszczący posłużył Strong Cleaner wzmocniony Izopropanolem.

Jako środka konserwującego użyto PU Protectora, który zabezpieczy zabytkową już tapicerkę przed dalsza degradacją. Środek nie zawiera tłuszczy, posiada za to filtry UV. Niestety nie mogliśmy sprawdzić organoleptycznie, ale podobno po kuracji materiał nabrał nowego życia.

Cóż pozostaje napisać? Gratulacje i podziękowania! Za pomysł, wykonanie i tą nutkę nie pewności: „Co tym razem wymyślą?”.

No właśnie co będzie tym razem Panowie?

5/5 - (1 vote)