Odgniecenia i fałdy na skórze

Odgniecenia i fałdy na skórze

Prowadzimy serwis skóry od wielu lat. Często zdarza nam się obserwować na skórach odgniecenia i fałdy. Różne są przyczyny powstawania tego typu problemów. W różny też sposób można sobie z nimi radzić.

Jak powstają odgniecenia?

 

odgniecenia i fałdy na skórze

W wyniku nacisku. Najczęstsza przyczyną jest niewłaściwe składowanie przedmiotów na skórze. Ciężki przedmiot zostawiony na kilka godzin czy dni trwale potrafi zmienić powierzchnię skóry. Problem największy pojawia się wtedy gdy miejscowo na skórę działa duży ciężar. Fotelik dla dziecka, części pozostawione przez mechanika na skórze. Wszystko to przysparza nam pracy.

Jak powstają fałdy?

Skóra z czasem rozciąga się i powstają fałdy. Jest to widoczne szczególnie na fotelu kierowcy. (jest on najczęściej używany). Przyczyny są różne. Najczęstsze to jakość skóry i sposób szycia fotela. Fałdy powstające na fotelach najczęściej są jednak rzeczą normalną. Taki jest charakter naturalnego materiału jakim jest skóra.

Usuwanie odgnieceń na skórze:

 

odgniecenia na skórze

Do każdego wypadku trzeba podejść indywidualnie. Nigdy nie ma gwarancji, że uzyskamy pożądany efekt. Sprawdzonym rozwiązaniem jest podgrzanie skóry suszarką, bądź opalarką. Kiedy skóra jest gorąca należy zacząć formować uszkodzenie palcami. Jeśli skórę da się zrolować między palcami należy ją naciskać i ugniatać w celu nadania pożądanego kształtu. Skóra pod wpływem temperatury staje się podatna na formowanie. Jeśli uzyskamy pożądany kształt do skóry należy przyłożyć metalowy blok chłodzący, bądź inny zimny przedmiot. Pozwoli to utrwalić efekt naszej pracy. Im mocniejsze odgniecenie tym mniejsza szansa na jego usunięcie. Bardzo liczy się też czas przez jaki skóra była poddawana naciskowi. Nie zawsze uszkodzenia da się usunąć natomiast prawie zawsze takie zabiegi przynoszą poprawę w wyglądzie tapicerki.

Usuwanie fałd ze skóry:

Fałdy powstałe w trakcie użytkowania są nieusuwalne. Jedynym rozwiązaniem jest usługa tapicerska. Należy dołożyć pianki lub naciągnąć ponownie skórę. Efekt jaki da się uzyskać bywa różny. Fałdy na skórze to charakterystyczna patyna foteli skórzanych. Nie jesteśmy zdania, ze umniejsza ona wizualnie fotele. Tylko eko skóra nie ma fałd. Powstawanie fałd jest naturalnym objawem starzenia się skóry.
W trakcie użytkowania skóra ugina się zawsze w tych samych miejscach. Włókna skóry podlegają różnym siłom i z czasem skóra się naciąga. Nie ma prostych metod aby odwrócić ten proces.
Jeśli potrzebują Państwo specjalistycznej pomocy w tym zakresie prosimy o kontakt.

71 722 33 18

4.1/5 - (24 votes)