Czyszczenie skór anilinowych

Nadszedł czas aby zająć się segmentem premium w naszej branży. Skóry anilinowe to synonim luksusu. Są bardzo rzadkie, drogie, ekskluzywne i ciężkie w utrzymaniu. Dlaczego więc je kochamy?

Dają niespotykalny komfort siedzenia. Potrafią przyjąć 70% wilgotności i oddać ja gdy z nich wstaniemy. Są bardzo miękkie i bardzo miłe w dotyku, a ich niepowtarzalny charakter sprawia, że każdy błam jest unikatowy. W trakcie użytkowania skóry anilinowe nabierają połysku, często powstają na nich plamy i tracą kolor. Dlatego w wypadku skór anilinowych bardzo ważna jest też ich impregnacja.

Dowiedz się więcej: Skóry anilinowe

Podstawową cechą wyróżniającą skóry anilinowe jest to, że chłoną wodę. Determinuje to wybór metody czyszczenia. Niestety skór anilinowych nie można czyścić standardowymi metodami. Więc jak?

Czyszczenie skór anilinowych:

Podstawową sprawą jest sprawdzenie czy rzeczywiście posiadamy skórę anilinową. Polecamy test kropli wody. Jeśli nałożona na powierzchnię kropla wody wsiąka mamy do czynienia ze skórą anilinową.

czyszczenie skór anilinowych

W takim wypadku czyszczenie skóry nie jest proste. Użycie większości środków spowoduje stwardnienie skóry i powstanie plam. Na bezpieczne czyszczenie mocno chłonnych skór anilinowych nie ma metody.

Dlatego zalecamy zawsze każdorazowo kontakt z nami w celu ustalenia właściwej metody postępowania. (nr kontaktowy 536 535 860)

Można spróbować wyczyścić skórę przy użyciu środka Soft Clean po przeprowadzeniu wcześniej testu w niewidocznym miejscu. Należy piankę z nanieść na szmatkę. Szmatka musi być tylko wilgotna. Jeśli zacznie przesiąkać na skórze anilinowej mogą powstać plamy. Nie wolno trzeć mocno skóry anilinowej. Delikatnie przecieramy powierzchnię z brudu i śladów codziennego użytkowania.

Konserwacja skór anilinowych:

W wypadku skóry anilinowej najważniejsze jest jak najszybsze jej zakonserwowanie. (zaraz po zakupie). Uchroni to skórę przed wnikaniem plam w powierzchnię i szybkim brudzeniem. Z naszej praktyki wynika, że bez przeprowadzonej konserwacji bardzo szybko użytkowanie skór anilinowych stanie się problematyczne.

Polecamy użycie środka Anilime Cream. Mamy też jego odmianę o wzmocnionym połysku: Glanz Milch. Anilin Protector to mocny impregnat chroniący delikatne skóry anilinowe przed zaplamieniem i wnikaniem brudu.

Uwaga!

Użycie standardowych środków konserwujących do skór. Może na skórach anilinowych powodować powstanie zaplamień. Użyte w nich środki natłuszczające sprawią, że skóra ściemnieje.

Usuwanie tłustych plam:

Skóry anilinowe są otwarte. Powoduje to, że wszelkie tłuszcze, i inne substancje wnikają w głąb skóry powodując trudno usuwalne plamy. Bardzo ciężko jest je usunąć we własnym zakresie. Polecamy kontakt z zakładem profesjonalnym i wcześniejsza konsultację z nami <nr telefonu>

Jeśli zdecydują się Państwo na naprawę we własnym zakresie przedstawiamy instrukcję postępowania:

Ciemne plamy na skórach anilinowych w miejscach gdzie nasze ciało ma kontakt z powierzchnią to najczęściej tłuszcz i pot, który wniknął z naszego ciała. Bardzo często są one widoczne na podłokietnikach i w miejscach gdzie trzymamy głowę.
Tłuste plamy można usunąć przy pomocy benzyny do skóry. Ważne jest aby skóry nie przemaczać skóry. W tym celu należy tylko zwilżyć benzyną bawełnianą białą szmatkę. Następnie przecierać skórę wahadłowymi ruchami tylko lekko uderzając o powierzchnię. Trzeba pamiętać, ze tłuszcz trzeba ściągnąć z powierzchni. Zwykłe tarcie tylko rozmaże go po powierzchni. Jeśli to nie przyniesie zadowalających efektów należy spróbować odtłuszczacza do skóry.

Środek ten naniesiony na powierzchnię wiąże się tłuszczem, a zamieniając się w proszek absorbuje go. Proszek zostawiamy do wyschnięcia. Nadmiar proszku należy usunąć przy pomocy benzyny do skór i odkurzacza. Proszek, który zaobsorbował tłuszcz po wyschnięciu ma kolor żółty. Proszek można tez zebrać odkurzaczem. Jeśli widzimy, że ze skóry nadal wychodzi tłuszcz zabieg należy powtórzyć.
Po czyszczeniu obszary na których występowały plamy często stają się jaśniejsze. Miejsca te należy dofarbować przy użyciu farb tonujących. Farbowanie skór anilinowych omówimy sobie w innym artykule. Nadmienię tylko, że nie zalecamy przeprowadzać go we własnym zakresie. Jest to zabieg trudny, a skutki złego farbowania mogą być nieodwracalne.
Po wszelkich zabiegach polecamy skórę zaimpregnować środkiem Aniline cream.

3.1/5 - (12 votes)